Forklift kiralama Fiyatları

Forklift Kiralama Fiyatları Ne Kadar? Ücretleri Nelerdir?

İnsanın taşıyamayacağı kadar ağır yüklerin kısa mesafede nakliyesini, taşınmasını ve istiflenmesini sağlayan makinelere forklift denir. Forklift kiralama fiyatları işletmeler için hem maliyet hem de zaman konusunda kazanç sağlar, birkaç saatlik bir işlem için kullanılan makine sayesinde birkaç dakikada çözüm üretilir. Satın alma fiyatı oldukça yüksek olan makine firmalar tarafından en fazla kiralanan araçlar arasında yerini alır.

Kiralık Forklift İle Daha Az Maliyet

Kiralama maliyetleri satın alma maliyetlerine göre çok daha uygun olan makineler için işletmelerin toplam ödeme yapmasına gerek kalmaz. Aynı zamanda satın alınan bir makinede çalıştırılmak ve istihdam edilmek üzere için ödenecek maaş, makinenin bakımı, düzenli kontrolü gibi konular işletmeler açısından uzun vadede problem haline geliyor.

Bundan dolayı birçok firma forklift kiralama işlemini daha uygun ve daha az maliyetli bularak kiralama işlemini gerçekleştiriyor.  Forklift kiralayarak firmalar birçok konuda zahmetten kurtuluyor.

Bakımına Dikkat Edilmeli

Kiralık forklift ile ilgili önemli konulardan birisi yapılacak işin doğru tanımlanmasıdır çünkü kullanacak forklift çeşidi buna göre tespit edilir. Diğer önemli konu da kiralanacak forkliftlerin daha önce herhangi bir iş kazasına sebep olmayacak biçimde periyodik bakım, iş ve işçi sağlığı güvenliği belge ve bakım evraklarının onaylı kuruluşlar tarafından verilmiş olmasına da bakmak gerekir.

Forklift kiralama firmaları tarafından hizmet alırken dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de düzenli olarak bakım ve kontrolleri yapılıp yapılmadığıdır. Bakımı yapılan forkliftlerin çalışma esnasında operatöre hem çevreyi hem de yakınında bulunan insanlara vereceği zarar ortadan kalkar.

Forklift kiralama Fiyatları ne kadardır
Forklift Kiralama Fiyatları Ne Kadar

Teknik Özelliklerine Göre Farklılık Gösterir

Forklift kiralarken düzenli olarak prosedüre uygun şekilde uzman kişi ya da kurumlar tarafından bakım ve kontrolü yapıldığına dikkat etmek gerekir. Kiralanacak forklift teknik özelliklerine göre farklılık gösterir. Ne kadar dar bir alanda çalışacağı, taşınacak yükün ağırlığı, teknik özellikleri gibi konuların bir araya gelmesiyle işletme için en uygun olan forklift belirlenir.

Forklift kiralama ücretleri bu unsurlara göre illere hatta ilçelere göre değişkenlik gösterir. Kapasitesi, kiralama süresi, tüplü dizel ya da elektrikli olması gibi birçok unsur kiralama fiyatına ortaya koyar.

Geleneksel Yollarla Kiralama Hizmeti

Forklift kiralama sektörü geleneksel yollarla ve tanıdık aracılığı ile yürütülen bir sektördür dolayısıyla çoğu zaman bu sebepten dolayı problemler yaşanır. Arz talep dengesine göre sektör büyük bir hızla gelişmekte ve forklift kiralama hizmeti veren firma sayısı artmakta.

Bu firmalar arasında sektörü dijitalleşmeye ve teknolojiye yönelten işletmelerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Geleneksel yollarla kiralama hizmetinin dışında kurumsal bir yapıya bürünerek kiralama hizmeti veren firmaların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Forklift Kiralama Süreleri

Forklift kiralama süreleri uzun dönem olarak 12, 24 ya da 36 ay aralıklarında kısa dönem olarak ise 1 ile 6 ay aralığında gerçekleşir. Aynı zamanda parsiyel kiralama yani saatlik ya da günlük şekilde kiralama işlemi de gerçekleştirilebilir. Forklift kiralama fiyatları noktasında uzun dönem kiralama işleminde süre arttıkça kiralar rakamı düşer, 4 yıllık bir sözleşme yapılması halinde süreç içerisinde makinenin geri iadesi yapılmaz.

Uzun dönem forklift kiralama operasyonunda genellikle sıfır forkliftler için anlaşma yapılır.  Kısa dönemli kiralamalarda ise sözleşmelerdeki kira maliyeti biraz daha yüksek rakamlarda olur. Genellikle ikinci el makineler için kısa dönem kiralama sözleşmeleri yapılır, nakliye ücretleri ekstra bir maliyet olarak kiralama fiyatına yansıtılır. Günlük ya da saatlik forklift kiralama operasyonlarında ise operatör hizmeti de sunulur.

dizel forklift

Forklift Kiralama Fiyatları Değişebilir

Yapılacak iş, operasyon zorluğu, işin bitiş süresi işin mesafesine göre kiralama fiyatları değişir. Hem uzun dönem hem de kısa dönemli forklift kiralama operasyonlarında verilecek kira fiyatını belirleyen en önemli etken forkliftin kullanıcıya işletmenin koşullarıdır.

Bazı işletmeler saatlik çalışırken bazıları 3 vardiya çalışır makinenin gün içinde çalışacağı yoğunluk mesafe süresi kiralama fiyatlarını etkiler. Ayrıca işletmenin ortamı, zemini yapılacak işin zorluk derecesine göre kiralama fiyatları da değişkenlik gösterir.  Birçok makinenin kiralamasını bulabileceğiniz firmamızla iletişime geçerek farkı hissedebilirsiniz.

İstanbul forklift kiralama işlemlerinde profesyonel bir firma ile çalışmak önemlidir. Profesyonel ya da kurumsal olmayan bir firma ile işin belirli kısmını operasyon yönetilmesi zor olduğu gibi aynı zamanda yapılan sözleşme şartlarına da uymama ihtimali yaşanır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir