Portif Kiralama

Portif Kiralama , Asıl adı ‘’Forklift’’ olan araçlar ağır olan yüklerinizi önünde bulunan çatallar sayesinde yerinden kaldırmak ve başka bir yere yüklemek amacıyla kullanılmakta olan iş makinelerine denmektedir. Portifler manuel olarak da çalıştırılabilen modellerinin yanı sıra büyük motorlu modellere de sahiptir.

Benzinli, LPG’li, elektrik motorlu gibi çeşitli akülere sahip olan portifleri ağır yüklerinizi taşımak amacıyla kiralama imkanına ulaşabilirsiniz. Özellik

Portif Kiralama
Bağcılar Forklift Kiralama Fiyatları

le insan gücünün yetemediği durumlar için birçok alanda portif kiralama ile sizler de iş yükünüzü azaltabilirsiniz.

Bununla beraber paletli malzemelerin taşınırken zarar görmemesi portif kiralama için önemli sebeplerin başında gelmektedir.

Portif Nedir? –> eksisozluk.com/portif–1024060

Neden Portif Kiralama Hizmeti?

Portif kiralama firması aracılığıyla alabileceğiniz hizmetlerle her alanda iş yükünüzü hafifletebilirsiniz: 

 • Ağır malzemelerin taşınmasında insan gücünün yeterli olmadığı durumlarda işe yaramaktadır.
 • Paletlerin güvenli bir biçimde taşınması ve zarar görmemesi sağlanmaktadır.
 • İstif makineleri sayesinde depolama alanında geniş bir alan açmaktadır.
 • Portifler satın alınmaya çalışıldığı zaman fazlaca maliyetli olabilmektedir. Bunun yerine portif kiralamak daha ekonomik bir yöntem olarak görünmektedir.

Forklift Kiralama 

Portif Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ağır yükleri taşımakta yardımcı olan iş makineler arasında çalışma gücü bakımından en yüksek imkanlara sahip olan araç portiflerdir. Eğer aciliyet gerektiren işleriniz var ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız portif kiralayarak az maliyetle işlerinizin kısa zamanda çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Neredeyse her şehirde birçok portif kiralama firması olduğunun altını çizmekte fayda var. Bu kapsamda geniş bir hizmet ağı ile aradığınız hizmeti alabilmeniz çok daha kolay olacaktır. 

Hizmet alma noktasında, dikkate almanız gereken bazı faktörler söz konusudur. Portif kiralarken dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıdaki gibidir:

 • İhtiyaçlarınız doğrultusunda portif satın almak da bir çözüm olmakla birlikte portif kiralamak genellikle daha avantajlı bir çözüm olarak sunulmaktadır.
 • Portif seçerken sizin hangi alanda kullanmak için bu aracı tercih edeceğiniz önemlidir. Alanınızın ihtiyacına göre çalışmakta olan bir portif seçmeye dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Portif kiralarken  kiralama yapacağınız şirkete sormanız gereken sorulardan biri portif operatörünün ehliyetinin olup olmadığı sorusudur. 

Portif Kiralarken Sigortasının Olması Önemli Midir?

Kiraladığınız portifin doğru biçimde çalışması ve sıkıntı çıkarmadan işlerinizi halletmesi elbette portif kiralarken umut edilen bir unsurdur. Fakat kimi durumlarda elde olmayan sebeplerden ötürü aksaklıklar yaşanabilmektedir.

Bu yüzden fiyatı uygun olup sigortası olmayan bir portif kiraladığınızda ve başınıza olumsuz bir olay geldiğinde bunu telafi edemeyebilirsiniz. Sigortası olan bir portif tercih ettiğinizde ise olası bir sıkıntıda sigorta sayesinde bu işin üstesinden gelebilme şansına sahip olmaktasınız.

Portif Kiralarken Nakliyat Masrafına Dikkat Etmeli Miyim?

İşlerinizi kısa zamanda ve az enerji ile bitirmek için kiralayacağınız portifi nereden alacağınız nakliyat masrafı için önemlidir.

Bunun için kiralayacağınız portifi çalışma alanınıza yakın bir yerden alırsanız size fatura olarak dönecek olan nakliyat masrafından da en az biçimde kurtulmuş  olursunuz.

Portif Kiralama Fiyatları 

Portif satın alma elbette ki sizleri uzun vadede büyük bir yükten kurtarsa da portif kiralama her zaman için maaliyet bakımından daha avantajlı görünmektedir.

Bu avantajlardan en büyüğü portif kiralama fiyatlarıdır. Kiralama konusunda, araçta bulunan birçok özellik ve hizmet kapsamı fiyatlarda değişiklik yaratmaktadır. Portif kiralama fiyatlarını etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir:

 • Portif kiralama fiyatları kiralama süresine göre değişiklik göstermektedir.
 • Portifin modeline, markasına, boyutuna, kullanım yerine ve yakıt şekline göre farklılıklar içermektedir.
 • Kapalı alanda ya da açık alanda çalışılacak olan portifler fiyatları birbirinden farklıdır. Bunun için yüzeyin zemine ve çalışılacak olan günlerin hava durumuna dikkat etmek gerekmektedir.
 • Günlük, aylık, yıllık gibi birçok kiralama seçeneği mevcuttur.

 

Portif Kiralama Avantajları Nelerdir?

Portifler özellikle büyük kurumsal şirketler için fazlaca yarar sağlamaktadır. Son zamanların ekonomik şartlarından dolayı portif satın almak yerine kiralama seçeneğine gidilmektedir.

Elbette maddi durumunuza göre satın almak da bir tercih olabilmektedir. Fakat portif kiralama hizmeti çokça avantaj sağlamaktadır. Portif kiralamanın sağladığı avantajlar aşağıdaki gibidir:

 • Satın aldığınız portifin belirli dönemlerde bakımı ile ilgilenmek durumunda kalmaktasınız. Eğer portif aracını kiralarsanız bu dönemsel bakımlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.
 • Kiralamakta olduğunuz makinenin sigortasının olup olmadığını sorgulamanız gerekmektedir. Bu sayede olası bir hasar durumunda makinenizin sigortası tarafından  karşılanmaktadır.
 • Şirketinizde barındıracağınız aracınız için özel olarak bir personel edinmek zorunda kalmazsınız. Böylelikle hırsızlık ihtimallerine karşı da özel olarak bir önlem almanız gerekmemektedir.

Portif Kiralama Firması Nasıl Seçilir?

Portif kiralamadan önce kiralama yapacağınız firmayı iyi araştırmanız gerekmektedir. İşinizin zamansal olarak aksamaması adına ve sizlere yeni masrafların çıkmaması için kiralama yapacağınız şirketin araç yelpazesinin geniş olması kiralama için iyi bir yoldur. 

Kiralama yapacağınız şirketin servis ve bakım hizmetinin de olması işlerinizin en hızlı biçimde tamamlanmasını sağlamaktadır. Sıfır veya ikinci el portif kiralama hizmeti ve türevlerine sahip olan firmaları takip etmeniz sizin bütçenize uygun bir araç bulmanıza yaramaktadır.

Sitemizdeki iletişim bilgilerinden bizlerle görüşebilirsiniz. Böylece uygun fiyatlı ve kaliteli bir portif kiralama hizmetine erişim sağlayabilirsiniz.

Portif Çeşitleri Nelerdir?

Portifler birbirinden farklı malzemelerin yüklenmesi ve taşınması amacıyla üretilmiş olan araçlara denmektedir. İstif makinesi olarak da geçen portifler önünde bulunan çatallar sayesinde ağır olan yükü kaldırmakta ve dilediğiniz mesafeye taşımaya yaramaktadır.

Portif makinelerinin birçok yakıt kaynağı bulunmaktadır. Portifin kullanım alanlarına göre değişiklik göstermekte olan bu yakıtlar LPG, dizel, elektrikli portfiler gibi birçok çeşide ayrılmaktadır.

Dizel Portif Nedir?

İki veya dört zamanlı bir güç kaynağına sahip olan dizel portifler genellikle açık ve engebeli alanlarda kullanılmaktadır. Bununla beraber kapalı alanlar için uygun değildir.

Açık alanlarda tercih edilmekte olan bu portif ağır yükleri taşımak amacıyla üretilmiştir. Oldukça pratik bir kullanım sağlayan dizel portifleri en ağır işlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Elektirikli Portif Nedir?

Bu portif tipi genellikle orta derece ağırlıktaki işler için kullanılmaktadır. Açık alanlardan ziyade kapalı alanlarda ve ses çıkarmayacak biçimde çalışmaktadır.

LPG’li Portif Nedir?

Dizel portiflere bir diğer seçenek olarak kullanılmaktadır. LPG’li portifler kesinlikle kapalı alanlar için uygun bir araç değildir.

LPG kapalı alanlarda tehlikeli bir duruma gelebildiği için LPG’li portiflerin kullanım alanları genellikle açık alanlar olarak belirlenmektedir. Bu portif tipleri işinin ehli operatörler tarafından kullanılması gerekmektedir. İş sağlığı ve iş güvenliği bakımından oldukça önemli olan bu unsur sizlere daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

Akülü (Bataryalı) Portif Nedir?

Bu portif tipinin en belirgin özelliği şarj edilebiliyor olmasıdır. Elektrik motorlarıyla çalışmakta olan akülü portiflerin kaldırabilme potansiyelleri diğer portiflere nazaran daha düşük bir seviyededir.

Gürültü yapmadan sessiz bir biçimde çalıştığı için insanların olduğu alanlarda da çalışma sağlayabilmektedir. Genellikle gıda işletmelerinde tercih edilmekte olan bu araç için çalışma günlerinde iklim durumuna dikkat edilmelidir.

Tozlu ortamlarda ve yağmurlu havalarda çalıştırılmaması gereken akülü portiflerin yük kaldırma ağırlıkları daha düşüktür. Örneğin yük kaldırabilme kapasiteleri 500 kg ile 5000 kg arasındadır. Akülü portiflerin en iyi tarafı 18 saat şarja ihtiyaç duymadan çalışabiliyor olmalarıdır.

Totalde bakıldığında ise çalışma saati standartları 8 ile 10 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Debriyajlı Portif Nedir?

Hareket tipine göre de farklılık gösterebilen portiflerin yürüyüş sistemleri bu farklılığı sağlamaktadır. Debriyaj portif tipi çalışma sırasında çok fazla aksaklığa sebep olduğu için son zamanlarda bu tip portif artık üretilmemekte ve kullanılmamaktadır.

Tork Konverterli Portif Nedir?

Dizel, LPG ve benzinli portiflerde sıklıkla kullanılmakta olan bu yürüyüş biçimi operatör bakımından kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tork konverterli yürüyüş sistemi genel olarak tüm portiflerde kullanılmaktadır. Debriyajlı portif tipine göre operatör için daha kullanışlı bir yapıya sahiptir.

Hidrostatik Portif Nedir?

Bu portif biçiminde klasik yürüyüşe rastlanmamaktadır. Kavrama, tork, şanzıman, şaft, diferansiyel gibi hareketi araca ileten malzemeler portiften kaldırılmıştır.

Bunun yanı sıra basınçlı hidrolik yağ ile motorlar döndürülmekte ve doğrudan tekerleği hareket ettirmektedir. Operatör ise kumanda ile aracın ileri ve geri manevralarını sağlamaktadır.

Sık Depolama Portifleri Nelerdir?

Bu portif tipleri depolama ve mekanda geniş bir alan yaratma amacıyla kullanılmaktadır. Elde bulunan malların en yükseğe istiflenmekte ve böylelikle açılan alanda çalışma gerçekleştirilmektedir.

Çok dar alanlarda bile hareket imkanına sahip olan bu portiflerin tekerlek genişlikleri de oldukça azdır.

Özel Portifler Nelerdir?

Bu portif tipleri istif etme ve taşıma amacıyla kullanılmaktadır. Belirli bir işi yapmak için üretilmiş olan bu araçlar yandan ve üstten kavrayarak malı alabilen araçlardır.

Transpalet Nedir?

Kapalı alanlarda küçük yükleri taşımak amacıyla kullanılmakta olan bu üründe yürüme sistemi bulunmamaktadır. Sadece kaldırabilme potansiyeline sahip olan transpaletler yardımcı iş makineleri olarak geçmektedir.

İnsan gücü ile kolayca hareket ettirilebilmekte olan bu araçların ayak pompalıların yanında akü ile çalışmakta olan elektrik hidrolikli olan araç tipleri de mevcuttur.

İhtiyacınıza uygun portif kiralama hizmeti için sitemizdeki iletişim bilgileri üzerinden tarafımıza ulaşabilir, bu yol ile detaylı bilgi alabilirsiniz.